עו"ד אילן בומבך

מוסמך במשפטים (בהצטיינות), אוניברסיטת תל אביב (1998), חבר לשכת עורכי הדין (1992). עו"ד בומבך, מבכירי עורכי הדין בישראל, מומחה בליטיגציה (הופעה בבתי משפט) ובניהול מו"מ משפטי. בעל ניסיון רב במשפט חוקתי, אזרחי ומנהלי (מכרזים, תכנון ובניה, רישוי עסקים וכד'), לשון הרע, דיני עבודה, דיני משפחה וירושה, כתבי אישום ותיקי צווארון לבן, ומשפט מסחרי. עו"ד בומבך מכהן כחבר המועצה הארצית (הגוף המחוקק והמבצע) של לשכת עורכי הדין, כראש ועדת ליטיגציה, וכראש פורום בתי המשפט בלשכה.

עו״ד בומבך הופיע בהצלחה מאות פעמים בבית המשפט העליון וכן בבתי משפט השלום והמחוזי, וגרם ליצירתם של תקדימים משפטיים ידועים וחשובים. עו״ד בומבך מייצג את בכירי המשק, ממשלת ישראל ושריה, ח״כים, ראשי ערים וכן אנשי עסקים רבים. בתוך כך, עו"ד בומבך מייצג את ראש הממשלה, שר המשפטים וממשלת ישראל בבג"ץ בעניין צמצום עילת הסבירות - הפעם היחידה שבית המשפט העליון התכנס לדיון בהרכב מלא של 15 השופטים בו.

כמו כן, עורך הדין בומבך הינו מגשר ובורר מבוקש. בתקופת לימודיו שימש כדובר משרד הדתות תחת השר אבנר שאקי. בתום לימודיו התמחה אצל עו"ד חנן מלצר (כיום המשנה לנשיאת בית המשפט העליון). משרת במילואים כקצין בפרקליטות הצבאית, בסנגוריה הצבאית הראשית.

יו"ר ועד מחוז ת"א והמרכז בלשכת עורכי הדין - המחוז הגדול ביותר, בין השנים 2003-2007. כיהן כיו"ר ועדת האתיקה במחוז ת"א והמרכז, הצעיר ביותר שכיהן בתפקיד זה, בין השנים 1999-2003.

כיהן כיו"ר האגודה לרפואה ומשפט (החל משנת 2007), כיו"ר ועדת ערר לפי חוק כביש אגרה (כביש ארצי לישראל), כיו"ר ועדת ערר נתניה לפי חוק מס רכוש וקרן פיצויים. כיהן כמ"מ וכיו"ר בפועל של הרשות לאומית לבטיחות בדרכים. בנוסף, היה חבר הוועדה המייעצת למינוי שופטים במחוז תל-אביב של לשכת עורכי הדין, וכן שימש כמרצה בכיר בקורס ההכנה לבחינות לשכת עורכי הדין, מטעם חברת "מחשבות".

עו"ד בומבך מרצה בפורומים רבים, וביניהם: אוניברסיטת בר-אילן, הפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטת תל-אביב, הקריה האקדמית קרית אונו, איגוד לשכת המסחר, לשכת עורכי הדין, המכון להשתלמות עורכי הדין ובתי הדין המשמעתיים.

לאורך השנים ייצג בתיקים סבוכים ומתוקשרים. בין לקוחותיו: ענת קם (הן בהליך הפלילי בה קוצר עונשה, והן בתביעה האזרחית בה זכתה לפיצויים מעיתון "הארץ"), מבקר המדינה השופט (בדימ') מיכה לינדנשטראוס, ממשלת ישראל, שרים וחברי-כנסת, ראשי ערים ועיריות, אנשי עסקים בכירים, משפחות חללי צה"ל כנגד הסרט "ג'נין גנין", חברות גדולות (כלל-ביטוח, סופר-פארם, מגדל שלום, הבונים החופשיים ועוד), גופים גדולים (הרבנות הראשית, התאחדות הקבלנים, איגוד בתי האבות, התאחדות הקבלנים, לשכת עוה"ד, לשכת השמאים, אגודת העיתונאים בת"א), עורכי-דין, אמנים, קצינים בכירים בתיקים סבוכים (לרבות בוועדות חקירה), מאות מתמחים במשפטים ובראיית חשבון, רופאים שנכשלו בבחינות המומחיות ומאות רופאי-שיניים (בעתירה בה אפשרו להם להזריק בוטוקס), מפלגת הליכוד ועוד.

כתבות פרופיל


"גלובס": בכל פעם שלקוח שלי זוכה אני מרגיש שהנשמה שלי מצויה שם

כליטיגטור הוא יצר תקדימים רבים במגוון תחומים ולא נבהל מלהתעמת עם שופטי העליון ולשכנע גם אותם. אצל אחד מהם, חנן מלצר, עשה בזמנו את ההתמחות והושפע עמוקות מאישיותו. דמויות המופת שלו הן שלמה המלך, בגין, הרב לאו והשופט ברק. אל תדברו איתו על פרישה כי "המקצוע הוא גם תחביב שממלא את כל עולמי". ורק דבר אחד חסר לו בחיים: "זמן". שיחה עם עו"ד אילן בומבך

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


שיא ישראלי חדש בפיצוי שנפסק בתביעת דיבה

קבלן שתבע את עיריית חרדה וראש העיר זכה בסכום התקדימי בתביעת לשון הרע - מיליון ש"ח + 350 אלף ש"ח הוצאות משפט. פסק הדין מצטרף לפסיקה בתביעה נוספת של הקבלן נגד העירייה, לפיה היא שילמה לו 13,670,108 ₪ נוספים

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


פרקליט הצמרת אילן בומבך: "מכללה שלא יהיו בה 50% מעבר בבחינות הלשכה צריכה להיסגר"

עו"ד אילן בומבך, שמילא בעברו תפקידי מפתח בלשכה, התנתק ממנה בשנים האחרונות "בשל התככים" • אך המהלומה שספגה תדמית הלשכה בשל פרשת נוה גרמה לו לשוב לפעילות ציבורית: "אין לנו הלוקסוס להתעלם מכך שהלשכה נמצאת במשבר הגדול ביותר בתולדותיה".

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


פרקליט בכיר על פרשת אפי נוה: "אנשים טובים העלימו עין"

עו"ד אילן בומבך, מבכירי עורכי הדין בארץ, מומחה לאתיקה וליטיגציה בתחומי המשפט המינהלי־אזרחי וצווארון לבן, קורא להדחה מיידית של ראש לשכת עורכי הדין, ומבקר גם בחריפות רבה את שרת המשפטים איילת שקד ואת התנהלותה בתחום מינוי השופטים בישראל.

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


עו"ד אילן בומבך נזכר בתיק משמעותי בקריירה

הוא פרקליט בכיר העוסק כבר שנים בליטיגציה על כל גווניה, מייצג רבים מבכירי המשק והמדינה ומרבה להופיע בבית המשפט העליון, אך כבר בתחילת דרכו הצליח להשיג תקדים מרשים בהרכב מורחב, שהיו לו השלכות רוחב עצומות. עו"ד אילן בומבך נזכר בתיק משמעותי בקריירה המשפטית שלו ומספר מה אפשר ללמוד ממנו לבאות.

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


"שהחברים הטובים של אפי נוה יציעו לו לפרוש מפעילותו"

בדיון שהתקיים בפורום Dun’s 100 של ראשי הפירמות המובילות עו”ד רחל בן ארי הביעה את הציפייה שהמעגל הקרוב ליו”ר לשכת עורכי הדין ייעץ לו לקחת פסק זמן. עו”ד אילן בומבך על פרשת שקד-זילבר: “שר לא צריך לעשות שיימינג לפקיד ציבור”

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


פרופיל: עניין אישי עם עו"ד אילן בומבך

בן 55, נשוי ואב לשלושה, גר בפתח תקווה. עורך דין בכיר ובעל משרד עורכי דין. "היום נחשב בומבך לאחד מבכירי עורכי הדין בארץ, והוא מייעץ לבכירי המדינה בכל התחומים. בין תפקידיו השונים הוא משמש גם כראש פורום בתי המשפט של לשכת עורכי הדין, ראש פורום הליטיגציה וחבר המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין. כבר בגיל 33 התמנה לתפקיד יו"ר ועדת האתיקה, ובגיל 37 נבחר לראשות לשכת עורכי הדין במחוז תל אביב והמרכז".

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


דוח שנתי: בכירים ובכירות במשק מסכמים את שנת 2017

עו"ד אילן בומבך, בעלי אילן בומבך ושות' משרד עו"ד: "המיזוג של בנק מזרחי טפחות ואגוד: הזדמנות עסקית נדירה".

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


הצד האפל של עולם יחסי הציבור

עורך הדין אילן בומבך, מומחה בדיני לשון הרע ותביעות דיבה, טוען כי לעומת השדה הפוליטי, יצירת קמפיין השחרה בהקשר של אכיפת החוק הוא עניין נדיר. "גם במקרה הנוכחי של איילת שקד, הקמפיין לא פנה נגד גורמי המקצוע במשרד המשפטים, אלא לדמות הפוליטית שההשפעה שלה על החלטה להסגיר אדם זה או אחר היא כביכול נמוכה יותר. וכשזה נוגע לדמויות פוליטיות אין בכך חידוש", הוא מציין.

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


"לא אסכים למצב שבו כל עקרת בית בישראל היא חצי מגשרת; הגישור יהיה אך ורק בידי עורכי דין"

לבקשת גולשי גלובס: הגרסה המלאה של הראיון הבלעדי ל"גלובס" עם עו"ד אילן בומבך, המסתער על ראשות לשכת עוה"ד. ביוני 2003 הדהים עו"ד אילן בומבך את הקהילה המשפטית, כשהצליח להדיח את יו"ר ועד מחוז ת"א, עו"ד ארנה לין, ועוד בהפרש של 700 קולות (15%). כשנבחר, כבר הכתירו אותו כראש הלשכה הבא, ואכן בומבך מסתער עכשיו במרץ על היעד, ומכריז באופן רשמי על התמודדותו בבחירות, שייערכו ב-26 ביוני.

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


פודקאסט כלכליסט עם עו"ד אילן בומבך: המדריך המשפטי לראש העיר הנכנס

ממה ראשי ערים חדשים צריכים להיזהר כדי לא להיכנס לרשימה ארוכה של ראשי ערים הנחקרים במשטרה? שיחה עם עו"ד אילן בומבך, שותף ומייסד, משרד עורכי דין אילן בומבך ושות'

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


שביעי בכתבת פרופיל על עו"ד אילן בומבך

10 דברים שלא ידעתם על עו"ד אילן בומבך

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


במה עוסק המשפט המנהלי?

בשנת 2000 הוקמו במחוזות השונים ברחבי הארץ בתי משפט לעניינים מנהליים אשר סמכויותיהם דומות לסמכויות בג"ץ. עורך הדין אילן בומבך, המתמחה בתחום המשפט המינהלי והאזרחי מסביר כי זהו הענף המשפטי שמסדיר עתירות נגד רשויות מקומיות, עיריות, משרדי הממשלה, תאגידים סטטוטוריים ועוד.

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן


עו"ד בומבך לשרת המשפטים: 'לתקנה עלולה להיות השפעה הרסנית'

הרפורמה בתקנות סדר הדין האזרחי, שתיכנס לתוקף השנה, כוללת הסדר המשחרר את ביהמ"ש הפוסק בערעור מלנמק את פסיקתו. עו"ד אילן בומבך, מועמד לראשות לשכת עורכי הדין במכתב לשרת המשפטים, איילת שקד: "מדובר בעוול ממשי לציבור המתדיינים. מדובר בפגיעה קשה בזכות הגישה לערכאות, שהיא זכות חוקתית בשיטתנו המשפטית".

למעבר לכתבה באתר לחץ כאן

parallax background

יש לכם שאלות? צרו עמנו קשר!